A-gruppen

Kim Johansen

Kim Johansen

Tromsøparken 22, 5400 Bogense
kjo@nordfynskommune.dk
3057 7094 / 4025 2835

Formand for arbejdsmarkedudvalget
Næstformand for økonomiudvalget.

Medlem af:
Beboerklagenævnet som udlejerrepræsentant
Valgbestyrelse kommunalvalg (fra ØK)
Valgbestyrelse EU og folketing (fra ØK )
Medlem af Det regionale arbejdsmarkedsråd Fyn

Helle Waagner

Helle Waagner

Bøgevej 6, 5400 Bogense
hwa@nordfynskommune.dk
6481 3619 / 4019 1637

Medlem af:
Social- og Sundhedsudvalget
Stedfortræder for Anette Lykke Jensen til Det lovpligtige Børn- og Ungeudvalg
Den kommunale Taksationskommission
Stedfortræder for Brian Lebæk til Handicaprådet
Stedfortræder for Anette Lykke Jensen til Folkeoplysningsudvalget

 

Pia Longet

Pia Longet

Eranthisvænget 16, 5450 Otterup
pial@nordfynskommune.dk
5188 1449

Medlem af:
Erhverv-Kultur og Fritidsudvalget
Teknik og Miljøudvalget
Neet (Næstformand EKF)

Anette Lykke Jensen

Anette Lykke Jensen

Rasmus Nielsensvej 62, Særslev
5471 Søndersø
alj@nordfynskommune.dk
4230 8819

Medlem af:
Erhverv- Kultur og Fritidsudvalget

    Gert Rasmussen

    Gert Rasmussen

    Vedel Simonsensvej 29, 5474 Veflinge
    grv@nordfynskommune.dk

    2. viceborgmester.

    Desuden medlem af: 

    Næstformand Social- og Sundhedsudvalget.
    Hjemmeværnets  Distriksudvalg.

    Kommunerepræsentant i bestyrelsen for CKV – Center for Kommunikation og Velfærdsteknologi under Region Syddanmark

      Dorte Schmidt

      Dorte Schmidt

      Hasmark Gade 48, Hasmark
      5450 Otterup.
      dsb@nordfynskommune.dk
      5042 8718

      Medlem af: 
      Arbejdsmarkedudvlget
      Børne- og Ungeudvalget

      Brian Lebæk

      Brian Lebæk

      Hyldehaven 21
      5450 Otterup

      brian@nordfynskommune.dk
      2468 7336

      Medlem af:
      Næstformand Teknik og Miljøudvalget
      Eksproprisations- og Taksationskommisionen (Taksation)
      Handicaprådet
      Repræsentanter vejsyn (næstformand UTM)
      Landvindings- og digelaug Bogense (næstformand UTM)
      Det grønne råd (Næstformand (UTM)
      FAKS Suppleant (Næstformand UTM)
      MOTAS Suppleant (Næstformand UTM)

          Webmaster